II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym & imprezy towarzyszące

Strona główna / Aktualności / II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym & imprezy towarzyszące

Zapraszamy na zupełnie nietuzinkowe wydarzenie sportowe z udziałem Artystów! Swój udział w turnieju zapowiedzieli min. Karol Strasburger, Przemysław Sadowski, Michał Milowicz, Tomasz Jachimek, Krzysztof Hanke i cała plejada artystów z kabaretów: Hrabi, Jurki, Koń Polski, Rak czy Neo-Nówka.

 

Miło nam poinformować, że do grona organizatorów II Halowych Mistrzostw Polski Artystów (5-7.01.2018) dołączył Wrocławski Teatr Komedia w składzie Wojtek Dąbrowski (po lewej) i Paweł Okoński (prawej). Mocna ekipa.

Rywalizację na korcie zaplanowano na trzy dni (5-7.01). W piątek rozpoczyna się turniej singlowy, w sobotę ćwierćfinały i półfinały singla oraz turniej deblowy BGŻ BNP Paribas BIZNES CUP, niedziela to czas na ostateczne rozstrzygnięcia czyli finały.

Artyści oprócz turniejów tenisowych, rozegrają również mini turniej piłkarski, który zaplanowano na piątek w hali widowiskowo-sportowej KOSiR w Kobierzycach. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest szkółka piłkarska „Manufaktura Piłkarska” z Bielan Wrocławskich i  Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji”. W turnieju zagrają cztery drużyny: Japan Serwis, Wolontariusze Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Artyści i drużyna złożona z mieszkańców Gminy Kobierzyce.

– To dla nas świetna okazja do promowania sportu wśród dzieci i młodzieży  – informuje Maja Muszyńska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Przed turniejem zaplanowaliśmy gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy do naszej hali całe rodziny.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy drużynę artystów wesprą na boisku piłkarze Śląska Wrocław kapitan Piotr Celeban oraz Mariusz Pawelec. W Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji impreza rozpocznie się w piątek 5 stycznia o godz. 17.00!

Tak jak w roku ubiegłym cały dochód z imprezy trafi do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przez trzy dni w obiektach sportowych będą kwestować jej wolontariusze.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ PODCZAS IMPREZY:

  • 5 styczeń 2018 (piątek)

Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa w Kobierzycach przy ul. Dębowej 20

17.00-18.30- Olimpiada sportowa dla dzieci ( konkurencje sportowe- piłka ręczna- KPR Kobierzyce, piłka nożna- Śląsk Wrocław/KOSiR, koszykówka- Ślęza Wrocław, piłka siatkowa- Impel Wrocław oraz warsztaty przygotowywania koktajli izotonicznych- Fundacja Polskie Dzieci/Zdrowik).

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału, prosimy o odzienie sportowe (szczególnie obuwie).

 18.30-19.00- Wręczenie stypendiów sportowych 2018 zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe przez Wójta Gminy Kobierzyce

19.00-20.15 – Turniej piłkarski z udziałem:

– Artystów ( Kabarety Neonówka, Hrabi, Koń Polski, Młodych Panów, Rak oraz więcej, Piłkarze Śląska Wrocław, Wrocławski Teatr Komedia, Karol Strasburger, Przemysław Sadowski i więcej)

– Mieszkańców Gminy Kobierzyce

– Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci

-Japan Serwis

20.30– Spotkania z gośćmi turnieju

 

Miejsce: Centrum Sportowe Matchpoint w Ślęzie przy ul. Szyszkowej 6

9.00-17.00- Turniej singlowy tenisa ziemnego- Faza grupowa gier singlowych

 

  • 6 styczeń 2018 (sobota)

Miejsce: Centrum Sportowe Matchpoint w Ślęzie przy ul. Szyszkowej 6

9.00-18.00- Turniej singlowy tenisa ziemnego- Faza ćwierćfinałowa i półfinałowa gier singlowych

9.00-18.00- Turniej deblowy BGŻ BNP Paribas Artist & Biznes Cup

 

  • 7 styczeń (niedziela)

Miejsce: Centrum Sportowe Matchpoint w Ślęzie przy ul. Szyszkowej 6

9.00-17.00- Gry finałowe singla i debla

17.00-17.30- Dekoracja zwycięzców

ok. godz. 18.00- Oficjalne zamknięcie turnieju

 

Plakat HMPA do pobrania:

HMPA PLAKAT pdf